Obec Trenčianske Mitice » Šport

Neprehliadnite

Fotogaléria obce

Obsahuje desiatky zaujímavých fotografií zo života našej obce prehľadne rozdelených do kategórií.
Zobraziť fotogalériu...


Naša obec na Google mape

Obec Trenčianske Mitice tak ako ste ju nikdy nevideli. Pomocou tlačítok Map, Sat. a Ter si môžete mapu prepnúť do rôznych zobrazení.
Zobraziť mapu...

Úradné hodiny OÚ

Pondelok:7.30 – 11.30 h 12.00 – 15.30 h
Utorok:7.30 – 11.30 h 12.00 – 15.30 h
Streda:7.30 – 11.30 h 12.00 – 17.00 h
Štvrtok:N E S T R Á N K O V Ý    D E Ň
Piatok:7.30 – 11.30 h 12.00 – 14.00 h
Prestávka v zmysle § 91 Zákonníka práce od 11.30 do 12.00 h
koláž width=

Šport

V časti obce Rožňové Mitice je vybudované všestranné asfaltové ihrisko. Tu sa v priebehu roka usporadúvajú rôzne turnaje v tenise, malom futbale, nohejbale. Je možné hrať aj basketbal, hádzanú, hokejbal, volejbal a rôzne iné športy. V zimnom období, ak to počasie umožňuje, sa pripravuje ľadová plocha.

Obecný úrad každoročne poriada obľúbený turistický pochod Mitická dvadsiatka (v termíne jún -júl). K dispozícii sú tri turistické trasy a jedna cyklotrasa vedená po cestných komunikáciách okolitých obcí. Trasa "A" v dĺžke 20 km je najobľúbenejšia a je vhodná pre priemerne výkonnostných turistov. Chodníky tejto trasy vedú krásnym malo známym lesným terénom, striedajú sa tu stúpania s klesaním, sú tu krásne vrcholové výhľady na Považský Inovec, na vrcholy Strážovských hôr a na Bánovskú kotlinu. Trasa "B" v dĺžke 10 km je vhodná pre rodičov s deťmi a trasa "D" v dĺžke 25 km je určená pre náročnejších turistov.

Pre deti sa každoročne na začiatku júna uskutočňujú oslavy medzinárodného dňa detí, kde deti súťažia v rôznych súťažiach. Víťazi sú odmenený medailami. Oslava je spojená s opekačkou a detskou diskotékou.

Už pár rokov každú prvú sobotu po 6. decembri poriada Klub malého futbalu Foxáci v spolupráci s Ocú Trenčianske Mitice turnaj v malom futbale O pohár Trenčianskych Mitíc. Turnaj sa odohráva v športovej hale v susednej obci Svinná.

Dňa 06.09.2008 sa uskutočnil prvý ročník nohejbalového turnaja o pohár starostu obce.
Ráno 06. 09. 2008 o 9.00 hod. sa zišli mužstvá z Trenčianskych Mitíc, ale aj z okolitých obcí, aby si zmerali svoje sily na ihrisku v Rožňových Miticiach o pohár starostu obce. Stačilo len zaplatiť 100,-SK za celé mužstvo a mohlo sa začať. Videli sme nádherné súboje, ktoré svedčili o tom, že v našom kraji sú vynikajúce nohejbalové talenty. No pohár je len jeden a tak sa na prvé miesto prebojovali chlapci s najlepšou nohejbalovou technikou. Dôležité je že vyhrala dobrá zábava a chuť športovať.

Výsledky nohejbalového turnaja konané 6.9.2008

1. miesto - Daniel Žáčik. Pavlovič Miroslav, Hromník Patrik, Hromník Tomáš,
2x vyhrali
2. miesto - Kobida Martin, Pyšný, Kyselica Peter, Vodička, Hoššo.
3. miesto - Malec Stanislav, Glasa, Richtárik Milan, Bročko Marian,
4. miesto - Jánošík Miroslav, Panik, Bajzík, Mercek.
5. miesto - Csanky, Pinšák, Žák, Vávra Marek.

Športové príležitosti

turistika - turistické trasy - značkované, /známa usporadúvaná turistická Mitická dvadsiatka/ - priložená príloha, cykloturistika, zimná turistika, lyžovačka v okolí obce / Soblahov, Inovec - zjazdovka/ .

V súčasnosti je vo výstavbe športový areál v intraviláne obce / časť Rožňové Mitice/, viacúčelová športová plocha.

Na základe novovzniknutého mikroregiónu Združenia obcí Machnáč - Inovec vznikne spolupráca v oblasti agroturistiky a informatiky o dianí združených obcí.

© 2009 Obecný úrad Trenčianske Mitice 164, 913 22 Trenčianske Mitice, tel.: 032/659 52 30, fax: 032/659 52 30, e-mail: obecnyuradmitice@stonline.sk
Spracovanie VDG a.s.